Kaip dažyti OSB plokštę?
Visiems meistrams ir megėjams, kurie planuoja daryti apdailos darbus savo interjere ar rūpinasi namų įrengimu, tobulinimu, pravartu bus žinoti, kaip dažyti OSB plokštę. Šiame gide „Ulmo“ specialistai apžvelgs, kaip, žingsnis po žingsnio pasiruošti šiam procesui bei kokių medžiagų tam gali reikėti.
Apie OSB ir dažymą
Orientuotų skiedrų plokštės (OSB) yra universali ir ekonomiška faneros alternatyva. Ją dažnai sutiksite statybose ir „pasidaryk pats" projektuose. Tačiau pati OSB plokštės paviršiaus estetika neatitinka daugumos reikalavimų. Visgi dažymas gali virsti į labai sudėtingą procesą dėl to, kad OSB paviršius yra šiurkštus bei gan nelygus.
Norint išgauti lygią ir patvarią apdailą, labai svarbu tinkamai pasiruošti ir naudoti tinkamus įrankius bei gerą techniką. Pateikiame išsamų gidą, kaip kiekvienas gali dažyti OSB plokštes.
Jums reikės
-
Švitrinis popierius (120 ir 220 grūdėtumo).
-
Orbitinis šlifuoklis (pasirinktinai).
-
Šluostė arba drėgnas skuduras.
-
Gruntas (pageidautina aliejinis arba šelako pagrindo).
-
Dažai (lateksiniai arba aliejiniai).
-
Dažų voleliai ir teptukai (pasirinktinai).
-
Dažymo apsauga arba plastikinė plėvelė.
-
Dažymo juosta.
-
Dažų lovelis.
-
Glaistymo peilis (jei užpildomi tarpai).
Žingsnis po žingsnio gidas
1. Paruoškite darbo vietą
Pradėkite nuo darbo vietos paruošimo. Patieskite audeklą/apsaugą arba plastikinę plėvelę, kad apsaugotumėte grindis ir kitus paviršius nuo dažų, jeigu tai aktualu. Dažymo juosta užmaskuokite visas vietas, kurių nenorite dažyti.
2. OSB plokštės paviršių nušlifuokite
OSB plokštės turi gana šiurkščią tekstūrą. Taip yra dėl medienos skiedrų gijų ir grūdėtumo. Pradėkite šlifuoti paviršių 120 grūdėtumo švitriniu popieriumi, kad jį išlygintumėte. Orbitinis šlifuoklis pagreitins procesą ir užtikrins, kad gausite tolygų rezultatą. Baigę, toliau šlifuokite 220 grūdėtumo švitriniu popieriumi, kad apdaila gautųsi švelnesnė. Dirbkite švelniai. Po šlifavimo nuvalykite lentą šluoste arba drėgnu skudurėliu.
3. Užpildykite tarpus ir netobulumus
Apžiūrėkite OSB plokštę, ar joje nėra didelių tarpų, skylių ar nelygumų. Šias vietas užpildykite medienos glaistu naudodami jau minėtą glaistymo peilį. Leiskite užpildui visiškai išdžiūti pagal gamintojo nurodymus, tada vėl nušlifuokite 220 grūdėtumo švitriniu popieriumi.
4. Užtepkite gruntą
Dažant OSB plokštes reikia gruntuoti. Rinkitės aliejinį arba šelako pagrindo gruntą, nes šių rūšių produktai gerai prilimpa prie paviršiaus ir sandarina medienos pluoštą. Tokia priemonė neleidžia taninams prasiskverbti pro dažus, tad medis nejuodėja, netamsėja. Didelius plotus gruntuokite su voleliu ir tolygiai. Na, o kraštus ir kampus apdirbkite teptuku. Leiskite gruntui visiškai išdžiūti. Laikas priklausys nuo gamintojo rekomendacijų.
5. Gruntuotą paviršių nušlifuokite
Išdžiūvus gruntui, laikas dar vienam šlifavimo seansui. Tam naudokite 220 grūdėtumo švitrinį popierių. Šis žingsnis užtikrina, kad turėsite lygų pagrindą dažams ir padeda jiems geriau įsigerti.
6. Užtepkite pirmąjį dažų sluoksnį
Su lateksiniais dažais paprastai lengviau dirbti ir jie gali būti nuvalomi vandeniu, o aliejiniai dažai įsigeria tvirčiau ir bus sunkiau pašalinami, tad apdaila tampa patvaresne. Dažus supilkite į lovelį ir, jei dažote didelius paviršius, naudokite volelį, o kraštams ir smulkmeniškoms detalėms - teptukus. Dažus tepkite tolygiai, kad jie visiškai padengtų paviršių. Leiskite pirmajam sluoksniui išdžiūti pagal gamintojo nurodymus.
7. Šlifavimas tarp sluoksnių
Norėdami gauti geriausią rezultatą, paviršių lengvai nušlifuokite 220 grūdėtumo švitriniu popieriumi po kiekvieno dažų sluoksnio. Šiuo veiksmu pašalinsite bet kokius netobulumus ir užtikrinsite, kad kitas sluoksnis gerai priliptų.
8. Padenkite papildomais sluoksniais
Pagal tą patį procesą užtepkite dar bent vieną dažų sluoksnį ir tada tepkite trečiąjį, jei reikia. Kiekvienam sluoksniui leiskite visiškai išdžiūti, o tarp sluoksnių šlifuokite.
Kai paskutinis dažų sluoksnis išdžius, apžiūrėkite gaminį, kad įvertintumėte ar nėra praleistų vietų bei nelygumų.
Atgal