Faneros rūšys

Priklausomai nuo išorinių medienos lakštų ir jų apdirbimo kokybės, plokštės skirstomos į rūšis, kurios lemia jų kokybę ir tolimesnę jų panaudojimo sritį:

Foto  Rūšis   Aprašymas

B (I)

Paviršius švarus, be užtaisymų. Galimos iki 15mm sveikos šviesios ir tamsios suaugusios šakelės iki 5 vnt/m2.

Be didesnių įtrukimų - galimi 0,2 mm pločio, iki 200 mm ilgio. Sveikas spalvos pasikeitimas leidžiamas nedaugiau kaip 15% lapo paviršiaus.

Aukščiausios rūšies fanera tinka lakavimui, beicavimui, permatomam ar pusiau permatomam dažymui, paliekant natūralų medžio raštą.

BB (II)

Galimos iki 25mm sveikos šviesios ir tamsios suaugusios šakelės iki 10 vnt/m2. Gali pasitaikyti didesnių įtrukimų.

Šios rūšies fanera puikiai tinka dažymui, bei padengimu kitomis medžiagomis, kaip aukšto slėgio laminatai (HPL), natūralūs medžio lukštai.

CP (III)

 Paviršius turi sveikų šakų, galimi spalvos pakitimai, faneros banguotumas.

III rūšies fanera skirta padengimui su neskaidriomis apdailos medžiagomis.

C (IV)

 Paviršius nešlifuotas, šakotas, galimi lukšto įplyšimai, šakų iškritimai, įplyšimų užtaisymai, spalvos pakeitimai.

Šios rūšies fanera naudojama statybos darbams, ten, kur paviršiaus išvaizda nėra aktuali.

 

 

 

Visiems savo klientams galime pasiūlyti skirtingos baldinės faneros rūšis – B, BB, CP ir C. Pagal poreikį įsigykite jau pagamintus plokščių ruošinius arba pateikite užsakymą individualiai gamybai. Pasirūpinsime greitu ir patogiu pristatymu bei pasiūlysime lanksčias apmokėjimo galimybes. Jeigu norite plačiau sužinoti apie tai, kokios faneros rūšys labiausiai jums tiktų, susisiekite su mumis telefonu arba el. paštu ir Ulmo specialistai padės rasti geriausią sprendimą.

Kokios yra pagrindinės faneros rūšys?

Ulmas savo klientams siūlo visas 4 pagrindinės faneros rūšis:

  • B (I) klasės fanera. Ji turi patį lygiausią paviršių ir labai tinka, kaip fanera vidaus apdailai, naudojant kartu su apdirbamu medžio masyvu kaip interjero elementas, frezavimams, lazerio darbams ir baldų gamyboje. Paprastai ji būna labai vienodos išvaizdos, toleruojami tik nedideli spalvų nevienodumai ir labai nedideli mazgai. Ši rūšis dažnai naudojama ten, kur norisi estetinio patrauklumo. Paviršius tinka lakavimui, beicavimui, permatomam dažymui. B klasės fanera yra universalus ir praktiškas pasirinkimas įvairiems projektams.

    • Galimi netobulumai:

      •  iki 200 mm ilgio;

      • iki 0,2 mm pločio,

      • iki 15 mm sveikos, šviesios, suaugusios šakelės;

      • iki 5 vnt/m2 tamsių, suaugusių šakelių koncentracija.

  • BB (II) klasės fanera. Joje gali būti nedidelių mazgų, nežymių spalvos pakitimų ir nedidelių faneros netobulumų, dėl kurių ji vis tiek atrodo neblogai. BB klasė idealiai tinka tais atvejais, kai pageidaujama natūralesnės, paprastesnės medžio išvaizdos arba norisi kiek sutaupyti. BB klasė vis tiek džiugina kokybe ir tinka tiek vidaus, tiek išorės darbams. Nedideli šios rūšies medienos netobulumai baldininkams patinka, nes gaminiams suteikia autentiškumo ir natūralaus grožio. Dėl šios priežasties ji yra populiarus pasirinkimas baldams ir spintelėms gaminti (dažnai dengiama HPL laminatu).

    • Galimi netobulumai:

      •  Iki 25mm sveikos šviesios ir tamsios suaugusios šakelės iki 10 vnt/m2

  • CP (III) klasės fanera. Palyginti su B ir BB klasių medžiagomis, CP išoriniai lakštai turi labiau pastebimus mazgus, spalvų pakitimų, šakų, banguotumo. Ši rūšis dažnai naudojama vėlesniam padengimui su neskaidrios apdailos dažais ar kitomis apdailos medžiagomis. CP klasės fanera dažniausiai naudojama statybose ir mažiau matomoms baldų dalims gaminti.

  • C (IV) klasės fanera. Jos paviršiuje galimi lukšto įplyšimai, jų užtaisymai, nemažai rievių, spalvos skirtumų, o paviršius yra nešlifuotas. Ši rūšis paprastai naudojama tais atvejais, kai fanera nėra akivaizdžiai matoma. Tai ekonomiškas variantas ten, kur ne estetika, o kaina svarbiausia.

Kaip pasirinkti tinkamą faneros tipą jūsų projektui?

Atsižvelgti reikėtų į tai, kur fanera naudojama ir koks estetinis vaizdas pageidaujamas.

  • B fanera suteikia paviršiui akiai maloniausią, labai lygią išvaizdą.

  • BB fanera turi šiek tiek netobulumų, tačiau atrodo solidžiai, tad tinka tiek reprezentacinėms, tiek mažiau matomoms erdvėms.

  • CP faneros išoriniai lakštai turi daugiau netobulumų ir dėl to ji naudojama mažiau matomose dalyse arba ten, kur norisi kuo daugiau natūralaus medžio charakterio

  • C fanera naudojama ten, kur estetika – nereikalinga, antraeilė ar beveik neaktuali.

Faneros rūšys: privalumai ir trūkumai

Daugiasluoksnė baldinė fanera vidaus apdailai ar išorės darbams gali turėti daug pliusų ir trūkumų. Apskritai, daugiasluoksnė baldinė fanera skiriasi:

  • Paviršiaus estetika, tai esamų šakų bei rašo lygumas; 

  • Paviršius gali būti šlifuotas arba nešlifuotas;

  • Klijais jie gali būti atsparūs drėgmei arba ne;

  • Storiu jis įtakoja kainą ir tvirtumą;

  • Matmenimis;

  • Atsparumu drėgmei,

o visų kategorijų plokštės ar jų ruošiniai, kuriuos siūlo Ulmas pasižymi tvirtumu ir stabilumu. Jie gali atlaikyti nemenką svorį ir apkrovą.

Be to, baldinė fanera tinka apdailos darbams bei baldų gamybai. Su ja lengva dirbti.

Žemesnės klasės rūšių fanera bus nešlifuota, turės daugiau užtaisytų šakų ir todėl nebus šokia išvaizdi kaip aukštų klasių šlifuota fanera. Jeigu fanera nėra drėgmei atspari ji tinkama vidaus darbams. Drėgmei atspari fanera vis tiek turi būti apdorota specialiomis medžiagomis ir tik tada bus galima džiaugtis atsparumu drėgmei ar aplinkos poveikiui.

Plačiau