Filtruoti
Kainos rėžiai
Storis
Daugiau
Matmenys mm.:
Išdroža (špuntas)
Ar yra sandelyje?

OSB plokštės

OSB plokštės

OSB plokštės

OSB - orientuotų skiedrų plokštė (angl. “Oriented Strand Board”).

OSB plokštė pagaminta iš plonų medžio skiedrų ir sutvirtinta sintetine derva. Ji naudojama statybose, baldų gamyboje, interjero apdailoje. OSB plokštės būna lygiais kraštais arba su išdroža ir dygiu. OSB plokštės kaina yra konkurencinga lyginant su kitomis statybinėmis medžio plokštėmis, todėl yra populiariausia statybinė plokštė, kurios lengvai montuojamos ir nereikalinga speciali priežiūra.

Prieinama kaina OSB plokštes galite įsigyti visuose UAB "Ulmas" filialuose. Dėl didesnių kiekių ir specialių kainų prašome kreiptis į pardavimų vadybininkus.

 

 OSB - orientuotų skiedrų plokštė

OSB plokštė su išdroža ir dygiu

 

 

Jeigu norite klijuoti OSB plokštę ir ieškote klijų, juos galite rasti:

Klijai OSB plokštei

Patikslinkite paiešką
Prekė su akcija
Nauja!
Nauja prekė
Išpardavimas
Iš prekybos išimama prekė, dėl likučio teirautis

Domina kokybiška OSB (Oriented Strand Board) – orientuotų skiedrų plokštė? „Ulmas“ jums gali pasiūlyti labai kokybiškas OSB plokštes patrauklia kaina. Įsigykite statybose, apdailos darbuose ar gamyboje reikalingas įprastas ar TG4 OSB-3 plokštes pigiau. Rinkitės įvairių storių produkciją iš katalogo arba pateikite individualų užsakymą. Jei vyksta akcija OSB plokštėms – pasiūlymai bus dar geresni. Tokios prekės bus pažymėtos specialiu akcijos ženklu.

Domina konkreti OSB produkcijos kaina? Visas kainas rasite prekių puslapiuose, o jeigu norite pirkti didesnį kiekį, susisiekite su jums artimiausiu pardavimo skyriumi dėl pasiūlymo arba konsultacijos. Visas OSB plokštes paruošime atsiėmimui savo parduotuvėse/sandėliuose arba už prieinamą kainą pristatysime Jūsų nurodytu adresu visoje Lietuvoje.

Kas yra OSB plokštė?

Orientuotų skiedrų plokštė (OSB) yra statybinės arba inžinerinės medienos gaminys, paprastai naudojamas statyboje.

Ji gaminama suspaudžiant medienos pluošto, sumaišytų su klijais, sluoksnius. Pastarieji veikiami aukšto slėgio ir temperatūros bei gaunama OSB plokštė. Tiesa, gamybos ypatumai ir procesų eiliškumas gali skirtis, priklausomai nuo produkto tipo bei gamintojo.

OSB plokštės yra tvirtos, ilgaamžės bei džiugina universaliomis panaudojimo galimybėmis. Skirtingai nuo faneros, čia pluoštai orientuoti tam tikra, viena kryptimi, todėl OSB plokštė bus vientisesnė. Dėl patvarumo, vienodumo ir patrauklios kainos, šios plokštės ir yra populiarios.

Kaip gaminamos OSB plokštės?

Nors konkrečios detalės gali skirtis, bet dažniausiai OSB plokštės būna gaminamos taip:

     1. Mediena susmulkinama į smulkias skiedras/pjuvenas.

     2. Šios skiedros yra sumaišomos su vašku ir sintetinėmis dervomis.

     3. Jau apdorotos skiedros išdėstomos sluoksniais, statmenai priešais buvusiam sluoksniui, kad padidėtų galutinio gaminio tvirtumas ir stabilumas.

     4. Specialioje linijoje minėti sluoksniai suspaudžiami dideliu slėgiu ir itin dideliame karštyje.

     5. Gaunama tanki, standi plokštė.

Svarbu paminėti, kad šio proceso metu OSB plokštės pluoštai suvienodinami taip, kad plokštės įgautų savo struktūrines savybes.

Galutinis produktas apipjaunamas pagal dydį ir gali būti apdorotas papildomomis cheminėmis medžiagomis, kad būtų atsparesnis drėgmei ir kenkėjams. Būtent nuo papildomo apdorojimo priklauso OSB plokštės apsauga nuo drėgmės (tai nėra OSB plokštės atsparumas vandeniui).

Kam naudojamos OSB plokštės?

OSB plokštės panaudojimas gali būti tikrai įvairus. OSB savybės – svoris, tankis, kaina bei kiti parametrai paverčia ją idealiu pasirinkimu statybose.

OSB plokštės, dėl savo tvirtumo ir ekonomiškumo labai tinka grindų paklotui, sienoms, kaip pagrindas vėliau montuojamoms dailylentėms, nešančioms pastato konstrukcijoms ir ne tik. Rečiau, bet vis tiek pasitaiko, kad OSB bus naudojama baldų ar pakuočių (dėžių) gamyboje, nes tai – pigesnė faneros alternatyva.

Apibendrinant – plokštė OSB yra praktiškas pasirinkimas tiek vidaus, tiek išorės statybos projektams.

Kaip skirstomos OSB plokštės?

OSB plokštės skirstomos pagal klases/kategorijas. Pagal klasifikaciją galima pasakyti ar OSB plokštė atspari drėgmei bei kokios jos savybės. Svarbiausi terminai, susiję su skirstymu ir klasifikacija:

  • OSB-1 - naudojama vidaus patalpose, sausoje aplinkoje. Ji Idealiai tinka interjero baldams ir nedidelėms apkrovoms. Šios plokštės neatsparios drėgmei.

  • OSB-2 - tinkama naudoti ir su didesne apkrova (kaip laikanti plokštė), sausomis sąlygomis. Gali būti lengvai pritaikoma grindims ir sienoms.

  • OSB-3 – gali atlaikyti didelę apkrovą net drėgnomis sąlygomis (populiariausia). Dėl atsparumo drėgmei šią rūšį įmanoma naudoti ir išorėje, ir viduje.

  • OSB-4 – labai didelio atsparumo plokštė, skirta apkrovą laikančioms reikmėms drėgnoje aplinkoje. Tai gali būti grindys gamybos patalpose ar kitos erdvės, kur ir didelė apkrova, ir drėgmes poveikis.

Dar verta žinoti ir žymėjimą OSB TG4. Tai ypatingais grioveliais (išdrožos ir dygiai) dengtos OSB-3 plokštės, kurių kraštai patogiai jungiasi tarpusavyje, kad konstrukcijos būtų lygios ir stabilios. Šis variantas idealiai tinka grindims ar stogams. Būtent šios rūšies orientuotų pjuvenų plokštes lengvai rasite mūsų kataloge.

OSB plokštė – kaip pasirinkti?

Geriausia – tiksliai įvertinti savo poreikius ir situaciją. Neieškokite vien tik OSB plokštės su akcija ar kuo pigiau. Gaminio matmenys bei savybės turi atitikti poreikius.

Štai ką reikėtų įvertinti:

  • Kur gaminys bus naudojamas? Pasirinkite OSB-3 arba OSB-4, jei konstrukcija turės atlaikyti drėgmę arba stovės lauke. OSB-1 arba OSB-2 rinkitės, jei galvojate apie baldus viduje ar kitą sprendimą sausoje aplinkoje. Pasitikrinkite ir kokia OSB plokštės, atsparios drėgmei, kaina. Dažniausiai skirtumas nėra toks didelis, tad visad apsimoka į ją investuoti.

  • Jei tai bus konstrukcijos su apkrova - tik OSB-2, OSB-3 arba OSB-4.

  • OSB plokštės išmatavimai derinami ar pasirenkami individualiai, pagal projekto reikalavimus.

Jūsų patogumui veikia ir patogūs prekių filtravimo įrankiai. Raskite norimo storio, geriausių matmenų gaminius su išdroža (vadinamuoju špuntu) bei net pažymėkite savo lūkestį dėl kainos rėžių. Atsidarius sudominusio produkto puslapį, jame galite matyti svarbiausią informaciją apie matmenis, variantus, likučius sandėlyje. Tai taip pat svarbu darant didelį užsakymą verslui ar savo projektui.

Ar galima OSB plokštes naudoti pirtyje?

Tikrai taip, drėgmei atsparias, „Ulmo“ siūlomas OSB-3 plokštes galima naudoti ir pirtyse. Tokios OSB plokštės kaina Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ar kitose Lietuvos vietose – tikrai verta investicijos. Drėgmei atspari konstrukcija leis džiaugtis komfortu kaitinantis bei tarnaus ilgus metus, visavertiškai atlikdama jai numatytą funkciją. 

Pirčiai būtina rinktis drėgmei atsparią medieną, kad konstrukcija nesideformuotų, nesupūtų.

Plačiau