Kokį stalviršį rinktis?

2020/04/23

Kokį stalviršį rinktis: drožlių ar compact HPL?

Nieko nenustebinsime pasakę, kad virtuvė yra pagrindinė vieta namuose. Čia ,,verda“ visas gyvenimas: virtuvėje priimame svečius ir vakarieniaujam kartu su šeima, pradedame naują dieną ir ilsimės po sudėtingų darbų. Dažniausiai virtuvė nėra atskiras kambarys, kaip buvo įprasta anksčiau, o erdvė, sujungta su gyvenamąja zona.  Todėl, renkantis valgomojo stalo, salos ir darbinės zonos stalviršį, reikia gerai apgalvoti.

Stalviršių dizainas

Kalbiname dizainerę Ingą Čiurinskienę, kad sužinotume, į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis stalviršį. Dizainerė turi didžiulę patirtį, projektuojant ir įrenginėjant virtuvę. ,,Dabar matome tokią tendenciją, kad visų namų interjeras derinamas prie virtuvės,– pradeda pokalbį Inga,– jau nebeprojektuojama svetainių ar atskirų erdvių svečių priėmimui. Virtuvė tapo namų centru ir užduoda ritmą visam interjerui“.

,,Klientai jau nebenori ,,virtuviškos“ virtuvės,– tęsia Inga,– siekiama sukurti vientisą universalią erdvę, kur ir gaminama, ir ilsimasi, ir leidžiamas laikas su namiškiais ir svečiais.“

     

Virtuvės stalviršių pasirinkimas

Anot dizainerės, virtuvės įrengimas yra atsakingas momentas, kuriant namų interjerą. Kadangi erdvė atvira ir kiekviena detalė bus visada matoma, reikia protingai pasirinkti. Kalbant apie stalviršį, mes turime kelis pasirinkimus: drožlių stalviršį, Compact HPL stalviršį arba akmenį. Savo praktikoje Inga dažniausiai naudoja drožlių arba Compact HPL stalviršius, tad apie juos ir kalbėsime. ,,Drožlių stalviršį paprastai renkuosi, kai klientų biudžetas yra ribotas, nes tokie stalviršiai yra pigesni negu compact HPL“ – pasakoja dizainerė.

Drožlių stalviršių privalumai

„Drožlių stalviršis visiems gerai žinomas: yra iki 40 mm storio, užpildas – drožlės ir viršutinis sluoksnis – laminatas (hpl‘as).  Su juo paprasta dirbti: dedi ant karkaso ir viskas. Bet jei klientai nori kriauklę montuoti iš apačios , drožlių stalviršis neįmanomas. Tuomet klientams siūlau compact HPL, kuris atsparus vandeniui, galima kriauklę tvirtinti iš apačios ir sukurti lengvą, minimalistinį interjerą. Compact HPL paprastai yra 10 mm storio, turi skirtingų spalvų užpildus ir daugybę dekorų. Compact HPL stalviršiai sudaryti iš tarpusavyje suklijuotų laminato (hpl) lakštų, neturi porų ir dėl to jam nebaisi nei pasipylusi arbata, nei lietuvių taip mėgstami burokėliai, nei juodųjų serbentų uogienė, nei morkų sultys. Tuo Compact’as pranašesnis už daugelį akmens stalviršių”,– profesionaliai dėsto Inga. Dėl savo atsparumo vandeniui Compactas puikiai tinka vonios kambariui.

,,Jei drožlių stalviršį paprasta sumontuoti, tai su compact HPL jau reikia profesionalo pagalbos. Tad nesiūlau patiems to daryti, o verčiau paprašyti baldininko, kad atliktų šį darbą,– pataria dizainerė.

Pasak Ingos, abu stalviršiai padeda sukurti skirtingą nuotaiką. Jei reikia masyvaus ir intensyvaus akcento –  ji siūlo rinktis storą stalviršį. Pažiūrėkite, kaip puikiai jie pabrėžia dizainerio sumanymą.

   

Jei reikia lengvo minimalistinio sprendimo, čia dizainerė renkasi compact HPL.

        

Matome, kad ir drožlių stalviršis, ir compact HPL puikiai atlieka savo funkciją. Tereikia apsispręsti dėl interjero stiliaus ir atsižvelgti į savo poreikius, bei galimybes. 

Naudotos nuotraukos iš www.pinterest.com

 

UAB "Ulmas" stalviršių asortimentas

 

UAB "Ulmas" compact HPL asortimentas

 

Atgal