Atgarsiai iš „Salone del Mobile 2021“

2021/12/20

Atgarsiai iš „Salone del Mobile 2021“

Interjero dizainerė Lina Jablonskytė („A-Concept Design“) rugsėjį lankėsi garsiojoje „Salone del Mobile 2021“ parodoje, iš kurios parsivežė pilną lagaminą įspūdžių ir naudingų įžvalgų. „Po 18 mėnesių pertraukos italams pagaliau pavyko suorganizuoti parodą. Tai buvo pirmoji tokio dydžio baldų paroda vadinamuoju popandeminiu laikotarpiu, jai netgi prilipdė pravardę - Supersalone“, – pasakojo Lina.

„Pasikeitus ir kuratoriams, ir aplinkybėms, pati paroda buvo kitokia nei ankstesniais metais: kuklesnė, tačiau gerokai tvaresnė, kokybiškesnė, orientuota į tyrimus, naujoves, kūrybiškumą. Renginys buvo atviras visiems ir labiau priminė dizaino bienalę ar festivalį nei klasikinę baldų parodą“, – džiaugėsi interjero dizainerė.

Šių metų „Salone del Mobile 2021“ pagrindine tema tapo ekologija. Ją buvo galima jausti visur – L. Jablonskytė, apžvelgdama parodoje išgrynintas ateinančių metų tendencijas, teigė: „Pagrindinėmis vertybėmis ir toliau išliks tvarumas bei meistriškumas, daug dėmesio naujoms technologijoms, pavyzdžiui, 3D spausdinimui. Kai kurių taip aukštinamas glamūras šioje parodoje nedominavo – viskas labai paprasta, rodos, Italija pagaliau atsigręžė į skandinaviško dizaino idėjas: daugiafunkciai baldai, perdirbamos medžiagos ir t.t.“, – vardino ji.

Lina išskyrė tris vyravusius dalykus, kuriuos ji „parsivežė“ iš parodos – štai jos sąrašas:

  • MEDŽIAGOS: perdirbtų žaliavų – medienos, stiklo, metalo ir plastiko – naudojimas išlieka pagrindine tendencija. Kūrėjų tarpe vis labiau populiarėja iššūkis pagaminti „žalius“ inovatyvaus dizaino baldus tausojant išteklius ir energiją. Parodoje pristatyti ir įdomūs eksperimentai: „įprastos“ galvijų odos dirbinių pakaitalai iš žuvies odos, daiktai iš maisto atliekų, gyvūnų kaulų, plastiko atliekų, taip pat medžio, kriauklių, dumblių ar tekstilės atraižų. Dėmesį patraukė ir plastiko keitimas į natūralias medžiagas: džiutą, linus ir pluoštines kanapes iš vietinių augintojų.
  • SPALVOS: oranžiniai, terakotiniai, prigesinti žemės tonai ir tamsesni medžių atspalviai. Anksčiau išpopuliarėjęs balintas ąžuolas ar uosis bei kiti šviesesni medžiai užleidžia pozicijas tamsesniems, pavyzdžiui, riešutui ar raudonmedžiui. Jie nuostabiai kontrastuoja su oranžiniais ir terakotiniais atspalviais, kurie dažnai naudojami minkštiems baldams. Be to, tokios spalvos yra praktiškesnės nei prieš tai dominavę bei sukuria jaukumo atmosferą, o su tam tikrom medžiagom – ir prabangos įspūdį.
  • FORMOS: vis dar labai populiarios organinės, lenktos formos, atkartojančios gamtoje sutinkamus motyvus.

 

Atgal